سبد خرید 0
لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.
مبلغ کل: 0 تومان

تولید و پرورش قارچ: صد مرحله مهم در تولید قارچ دکمه ای ( بخش دوم)

نویسنده : shokripoor / تاریخ نوشته : دوشنبه, 28 مهر 99 /

دوستان عزیز سپید مزرعه صحرا که تا کنون با سایت ما همراه هستند و به آن دسته از همراهانی که منتظر نشر بخش بعدی از سری مطالب صد مرحله مهم در تولید قارچ دکمه ای هستند این مژده رو می دهیم که اکنون بخش دوم رو برایتان به تفصیل بیان نمودیم باشد که مورد توجه شما همراهان گرانقدر و همیشگی سپید مزرعه صحرا قرار بگیرد. همراه ما باشید:

 

11- حمل و نقل کمپوست

لازم است واحد تولید کمپوست برای بارگیری به ویژه برای مسیرهای طولانی آن هم در فصل گرم ترجیحا بارگیری و حمل و نقل کمپوست ها را در شب انجام دهد تا کمپوست کمترین شوک دما را متحمل گردد. داشتن پوشش برزنتی برای کامیون سبب می گردد که تا حد زیادی از افزایش یا کاهش دمای کمپوست در فصول گرم یا سرد سال جلوگیری شود. داشتن پوشش برای کامیون، مشکلات بارش باران و برف و به ویژه مشکل تابش اشعه خورشید را نیز برطرف می کند.

۱۲- بررسی خصوصیات شیمیایی مطلوب کمپوست قارچ دکمه ای

 بستر رشد قارچ دکمه ای در تولید و پرورش قارچ دکمه ای بر حسب برآوردهای علمی رشد این قارچ در طبیعت به دست آمده و در محیط کشت صنعتی به صورت مصنوعی ایجاد شده و در اختیار آن قرار می گیرد. مثلا می دانیم که pH حدود ۷، رطوبت حدود ۶۷ درصد و داشتن نسبت کربن به نیتروژن حدود ۱ به ۱۷، دارای آمونیاک حداقل و درصد نیتروژن حدود ۲ تا ۲ / ۲ درصد، نداشتن مواد نپوسیده شده در بستر، عدم وجود آب ثقلی در بستر، عدم وجود آلودگی های ویروسی، باکتریایی و قارچی ویا وجود حداقل این آلودگی ها، عدم وجود آفات از شرایط مطلوب بستر رشد قارچ می باشد. لازم است در صورت توان یا داشتن تجربه به بررسی خصوصیات کمپوست خریداری شده پرداخت تا احیانا برای خریدهای بعدی بتوان بهتر تصمیم گیری نمود.  

۱۳ - بررسی خصوصیات فیزیکی مطلوب کمپوست قارچ دکمه ای

لازم است پس از تحویل کمپوست (و یا حتی در صورت مطلوب تر قبل از تحویل کمپوست) برخی از مهمترین خصوصیات فیزیکی و ظاهری کمپوست را بررسی نمود. از لحاظ فیزیکی، دمای ۲۵ درجه سانتیگراد، فشردگی مناسب، خمیری نبودن، گل آلود نبودن،  لجنی نبودن (حاصل از تخمیر بی هوازی کمپوست)، خيس نبودن، داغ نبودن و پایان تخمير و تخمیر کامل به نحوی که در ادامه هیچ گونه واکنش گرمایی شدیدی تولید نکند، داشتن بافتی مناسب که در حدی منطقی دارای عبور هوا باشد، داشتن رنگی یکنواخت حاصل پوسیدن یکنواخت مواد تشکیل دهنده کمپوست و داشتن باکتری های ترموفیل به اندازه کافی ( نه در حد زیاد که نشان از خشکی کمپوست دارد و نه در حد کم که نشان خیسی کمپوست است) و خروج کامل گازهای مضر از کمپوست همه و همه از شرایط و ویژگی های مطلوب فیزیکی کمپوست قارچ دکمه ای است.  

۱۴ - تأمین دمای سالن

بهتر است به ویژه در اوج سرمای زمستان و اوج گرمای تابستان قبل از ورود کمپوست به سالن، دمای سالن را به حدود ۲۲ درجه سانتیگراد رساند. این کار باعث میشود که از وارد شدن شوک حرارتی به کمپوست ها جلوگیری شود. چون برخی مواقع در تابستان یا زمستان رساندن دمای سالن به حد مطلوب مستلزم صرف زمان است. حتی می توان دمای سالن را در زمستان تا ۲۶ درجه سانتیگراد و در تابستان تا کمتر از ۲۱ درجه سانتیگراد رساند چون عمومأ کمپوست هایی که در زمستان حمل و نقل می شوند سردتر و کمپوست های تابستان گرم تر از حالت معمولی است.

۱۵ - تخلیه کمپوست در سالن

بهتر است سه روز قبل از ورود کمپوست ها، سالن را شسته، ضدعفونی و هوادهی کنیم. بهتر است تخلیه کمپوست به سالن در کمترین زمان صورت گیرد. همچنین بهتر است کمپوست ها را از طبقات بالایی بچینیم و در حین انتقال و چیدن آنها از پاره شدن کیسه ها و افتادن آنها روی زمین جلوگیری کنیم. تأمین نیروی کافی برای تخلیه کمپوست ها به سالن در کمترین زمان ممکن از الزامات کار است. وجود نیروی متخصص در چیدن کیسه های کمپوست در قفسه بندی از دوباره کاری بعدی جلو گیری می کند.

۱۶ - باز کردن کیسه ها و به هم زدن کمپوست    

معمولا چیدن کمپوست ها در سالن با توجه به سنگینی کار یک روز طول می کشد. پس از انتقال کیسه های کمپوست به سالن و چیدن آنها در طبقات قفسه بندی در روز اول، در روز دوم سالن داری لازم است با تیغ تیزبر سطح رویی کیسه های کمپوست را بریده و از سالن خارج کنیم . و روی کیسه های کمپوست را با باز کردن تکه های کمپوست از هم خار و افشان کنیم . در ادامه باید کمپوست ها را بسترسازی کرد، لزوم مرتب نمودن لایه سطحی کمپوست و يکپارچه سازی سطح کمپوست ها به نحوی که به صورت یک بستر یکنواخت و یکپارچه در آید برای راحتی کارهای مراحل بعدی کار مثل خاک دهی و آبیاری است.

17- بسترسازی و کیسه کوبی

پس از بریدن سطح رویی پلاستیک ها و باز کردن تکه های کمپوست از هم و پس از فشردن دوباره به نحوی که پستی و بلندی نداشته باشد سطح کمپوست را به صورت یک بستر یکنواخت و یکپارچه صاف در می آوریم . توصیه می شود بسترسازی و کیسه کوبی یا اصطلاحا تخته کوبی و کشیدن روزنامه در روز دوم سالن داری انجام شود. برای این کار در روز دوم پلاستیک ها را از کیسه های کمپوست در سطح سربرداری نموده و ضمن به هم ریختن لایه بالایی کمپوست آنها را اصطلاحا خار و افشان نماییم یعنی کمپوست ها را از هم باز کنیم و دوباره ضمن فشار، سطح کمپوست را کاملا صاف کنیم و به صورت یک کمپوست بزرگ به هم پیوسته در آوریم و در صورت لزوم سطح بستر را با حدود ۵۰ گرم اسپان به ازای هر متر مربع از بستر، بذرپاشی نماییم  و سطح کمپوست ها را صاف کنیم. در حین صاف نمودن سطح کمپوست، خود به خود بذر در عمق چند سانتیمتری کمپوست قرار می گیرد.

۱۸- کشیدن سفره یا روزنامه  

پس از صاف کردن سطح کمپوست ها و چسباندن آنها به هم به گونه ای که کل کمپوست ها به صورت یک بستر یکنواخت در آید مرحله بعدی این است که روی سطح کمپوست ها را با سفره یکبار مصرف بپوشانیم . سفره پلاستیکی بدون چاپ بهتراست. در صورتی که به جای سفره یکبار مصرف از روزنامه استفاده می کنیم بهتر است از کاغذ سفید روزنامه که به صورت رول می باشد استفاده کنیم. همان طور که می دانیم چاپ روی سفره یکبار مصرف و جوهر روزنامه حاوی مواد شیمیایی مضر به ویژه رنگ های شیمیایی و سرب است. پس از مخلوط نمودن بذر با لایه سطحی کمپوست و نیز تسطيح سطحی کمپوست، دوباره می بایست تمام سطح کمپوست را با پلاستیک (عموما سفره های یکبار مصرف) پوشاند. همچنین می بایست در هر متر مربع از این پلاستیک حدود ۵ سوراخ هر یک به قطر ۱ سانتیمتر ایجاد نمود. همچنین می بایست کناره های سفره یکبار مصرف را با دستگاه منگنه به کناره های پلاستیک کمپوست ها یا نخ پلاستیکی که به همین منظور دور لوله ها بسته شده است منگنه کرد تا سفره ها در اثر وزش باد از روی سطح کمپوست برداشته نشود. کیسه کوبی و تسطیح سطح کمپوست ها و کشیدن سفره ها نباید بیش از دو روز طول بکشد.

 

 

 

 

۱۹ - تأمین شرایط مطلوب در سالن  

پس از پایان بستر سازی و کیسه کوبی سالن را شسته و شرایط رشد را برای کمپوست فراهم می آوریم. دوره رشد میسلیوم حدود دو هفته طول می کشد که بسته به گونه بذر، دمای بستر یا همان دمای کمپوست حدود بین ۲۴ تا ۲۶ درجه سانتیگراد، رطوبت سالن حدود ۸۰ تا ۹۰  درصد و دمای سالن تابعی از دمای بستر حدودا ۲۳ تا ۲۵ درجه سانتیگراد است. غلظت دی اکسید کربن سالن به طور معمول 000/2 پی پی ام (2/0درصد) می باشد که با این غلظت در سالن، غلظت دی اکسید کربن زیر پلاستیک کمپوست حدود 000/5 پی پی ام است، بنابراین تهویه، تابع مقدار دی اکسید کربن است که در صورت افزایش این مقدار، تهویه صورت می پذیرد. بسته به نیاز، تهویه هر ۱۲ ساعت یکبار و تابع مقدار دی اکسید کربن می باشد.

 

۲۰ - بازرسی کمپوست در سالن

با بازرسی کمپوست ها در سالن می توان به مواردی مثل وجود آفاتی مثل کنه ها یا بیماری هایی مثل کپک ها پی برد . همچنین می توان دمای کمپوست را در نقاط مختلف سالن بررسی کرد. بهتر است سالن دار، در شب با نور زرد حاصل از تابش چراغ قوه پرنور، به بازرسی سالن و کمپوست ها بپردازد چرا که رنگ کپک هایی مثل کپک سبز جنگلی، کپک سبز زیتونی و غیره در شب مشخص تر است. در حین بازرسی و با دقت و تمرکز با استفاده از ذره بین حتی می توان به وجود کنه و بقیه آفات  نیز پی برد. بدیهی است در این حالت با مشاهده اولین موارد اشکال می توان در سریع ترین زمان به مقابله پرداخت. در روز نیز با استفاده از ذره بین می توان با دقت بیشتر به بازرسی درون کمپوست ها پرداخت.

ضمن تشکر و قدردانی از همراهی و حمایت شما همراهان و بازدید کنندگان سایت سپید مزرعه صحرا ، به زودی بخش بعدی سر فصل صد مرحله مهم در تولید قارچ دکمه ای،برای شما  همراهان عزیز منتشر خواهد شد. همراهی شما قطعاً انرژی بخش و قوت قلب همکاران ما در سپید مزرعه صحرا خواهد بود.

4 هفته پیش

امیررضا حسین پور

بسیار عالی و مفید🙏

ارسال سریع

ارسال به تمام نقاط ایران

پرداخت آنلاین

پرداخت آنلاین و امن بانکی

خرید ارزان

قیمت پایین و کیفیت بالا

مشاوره درخرید

مشاوره رایگان تلفنی برای خرید

اعتبار بالا

همراه با سالها تجربه