سبد خرید 0
لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.
مبلغ کل: 0 تومان

تولید و پرورش قارچ : صد مرحله مهم در تولید قارچ دکمه ای ( بخش پنجم )

نویسنده : shokripoor / تاریخ نوشته : دوشنبه, 05 آبان 99 /

دوستان و همراهان همیشگی سپید مزرعه با بخش دیگر ( بخش پنجم ) از فصل صد مرحله مهم در تولید قارچ دکمه ای در خدمت شما هستیم.

ادامه بخش قبلی:

 

۴۱-  آبیاری مختصر هنگام پنجه زنی خاک پوششی

در صورتی که در هنگام پنجه زنی خاک احساس می کنیم رطوبت خاک کم است می توان هنگام پنجه زنی خاک، آبیاری مختصری انجام داد که این آبیاری در حد ۲۰۰ تا ۳۰۰ سی سی بر متر مربع از خاک است. در حالت بهتر می توان نیمی از این مقدار آب را ابتدا قبل از پنجه زنی خاک و نیم دیگر را پس از پنجه زنی خاک انجام داد تا آب به همه جای خاک برسد. معمولا در تابستان به علت ورود حجم هوای بیشتر در سالن احتیاج به آبیاری بیشتر است.

 

 ۴۲ -  رصد کردن برای رشد مجدد ۶۵ درصد میسلیوم در خاک پس از پنجه زنی

۳۶ ساعت پس از پنجه زنی خاک پوششی آثار رشد دوباره میسلیوم در خاک نمایان می شود. معمولا دو تا چهار روز پس از پنجه زنی و هنگامی که حدود ۶۵ درصد از سطح خاک دوباره توسط میسلیومی ابری مانند پوشیده شد می بایست سالن را وارد مرحله هوادهی کرد. این عمل بین روزهای بیست و سوم تا بیست و پنجم اتفاق می افتد. هوادهی دیرتر از موعد سبب بروز خسارات زیادی می شود.

 

۴۳ - هوادهی و شوک سرما

تا این مرحله سفره های پلاستیکی یکبار مصرف روی سطح خاک پوششی کشیده شده است اما از روز بیست و چهارم سفره ها را برای همیشه تا پایان دوره سالن داری از روی بستر جمع می کنیم. برای هوادهی و شوک سرما، معمولا دو تا چهار روز پس از پنجه زنی خاک و یا هشت تا ده روز بعد از خاک دهی، در حدود روز بیست و چهارم، با مشاهده رشد میسلیوم در خاک، لازم است اقدامات زیر انجام دهیم و مرحله هوادهی و شوک سرما را اجرا نماییم. در واقع سالن را از مرحله رشد رویشی وارد مرحله رشد زایشی کنیم.

 

۴۴ - ضدعفونی و شستشوی سالن قبل از هوادهی

یک روز قبل از هوادهی و شوک سرما، ابتدا با یک محلول میکروب کش، سالن را ضدعفونی می نماییم. بدیهی است ضدعفونی شامل محلول پاشی روی کیسه های کمپوست نیز می باشد. ۵۰ لیتر از محلول یک هزارم هایژن برای ضدعفونی یک سالن و حدود ۲۰ تن کمپوست کافی است. هشت ساعت پس از سمپاشی، سالن می بایست شسته شود. لزوم این کار به این دلیل است که در حین کیسه گشایی، بقایای خاک دهی در روز پانزدهم و پنجه زنی خاک در روز بیست و یکم سبب ایجاد گردوغبار در سالن و بجا ماندن بقایای خاک پوششی روی کیسه های کمپوست می گردد که پس از برداشتن پلاستیک ها، تماس جداره پلاستیک ها با سطح خاک پوششی اجتناب ناپذیر است، لذا شستشوی سالن و ضدعفونی کردن پلاستیک ها در جلوگیری از گسترش بیماریها کمک شایانی می کند.

 

۴۵- کیسه گشایی یا برداشتن سفره از روی کمپوست

در روز بیست و چهارم یعنی در روز هوادهی، در سیستم کشت بلوکی سفره های یکبار مصرف را برای همیشه تا پایان سالن داری از روی بستر برداشته و آنها را به خارج از سالن انتقال می دهیم. لازم به ذکر است نباید این سفره ها را برای پوشاندن بستر در سالن دیگر استفاده کرد. بدیهی است اگر خاک دهی را در طی ۴۸ ساعت انجام داده باشیم پنجه زنی خاک پوششی را در طی ۲۴ ساعت انجام می دهیم و سفره ها را در یک روز با اختلاف ۱۲ ساعت بر می داریم.

 

۴۶-  تخلیه هوای سالن و شستشوی دوباره سالن

پس از انتقال سفره های پلاستیکی به بیرون از سالن، یکبار دیگر سالن را شسته سپس در عرض نیم ساعت تمام هوای سالن را تخلیه می نماییم. این کار به خشک شدن سالن نیز کمک می کند. ضمنا باعث می شود غلظت دی اکسید کربن بستر نیز تا حدود زیادی کاهش یابد چون پس از برداشتن سفره ها از روی بستر و تخلیه یکسره هوا از سالن غلظت دی اکسید کربن درون کمپوست کاهش می یابد.

 

۴۷ - آبیاری قبل از هوادهی

پس از کیسه گشایی در سیستم کشت قدیمی کیسه ای یا برداشتن سفره ها در سیستم کشت بلوکی، قبل از شروع هوادهی و شوک سرما، بنا بر تجربه و بسته به شرایطی مانند خیس یا خشک بودن خاک، با توجه به نیاز سطح بستر (خاک پوششی) به آب، آبیاری با آب شیرین صورت می گیرد. برای این کار، معمولا به هر متر مربع از سطح بستر یا همان خاک پوششی حدود ۱ تا ۲ لیتر آب می دهیم. لازم است با محاسبه مقدار آب مورد نیاز برای خاک پوششی در سالن، از طریق آبیاری توسط سمپاش اقدام به این کار نمود. آبیاری با آب شیرین با دمای حدود ۲۰ درجه سانتیگراد صورت می گیرد. آبیاری در این مرحله از الزامات اصلی کار است. حتی اگر خاک پوششی دارای رطوبت کافی هم باشد اما آبیاری نکردن باعث تولید کمتر محصول می شود.

 

۴۸ - کاهش تدریجی دما

برای تبدیل رشد رویشی به رشد زایشی در قارچ، کاهش تدریجی دما، افزایش اکسیژن و به دنبال آن کاهش دی اکسید کربن، افزایش نور و افزایش رطوبت در سالن الزامی است. برای این منظور، پس از آبیاری و به تدریج در طی سه شبانه روز، دمای سالن را تا ۱۷ درجه سانتیگراد کاهش می دهیم و ترجیحا این دما را تا پایان دوره قارچ دهی در سالن حفظ می کنیم. با کاهش دمای سالن تا ۱۷ درجه سانتیگراد دمای کمپوست به ۱۹ درجه سانتیگراد می رسد. لازم است کاهش دما از ۲۴ درجه سانتیگراد تا ۱۷ در طی سه شبانه روز و در هر شبانه روز ۲ درجه سانتیگراد کاهش دما داشته باشیم. کاهش یکباره دما به ویژه به علت آبیاری با آب سرد باعث بروز خسارات شدیدی می شود.

 

۴۹ - افزایش تدریجی هوای تازه

برای این کار با روشن نمودن دستگاه رطوبت ساز توسط برنامه ای که با ساعت کار به آن می دهیم ابتدا ساعات خاموشی بیشتر و به تدریج با افزودن ساعات کار بیشتر و ساعات خاموشی کمتر به تدریج هوای تازه را در سالن زیاد می کنیم. برای این منظور توصیه می شود که در روز اول هوادهی هر ۱۲۰ دقیقه یکبار ۱۵ دقیقه هوای تازه به سالن وارد کنیم و سپس در روز دوم هوادهی هر ۱۰۵ دقیقه یکبار ۱۵ دقیقه، و در ادامه در روز سوم هوادهی هر ۹۰ دقیقه یکبار ۱۵ دقیقه هوای تازه به سالن وارد کنیم. در روز چهارم هوادهی هر ۶۰ دقیقه یکبار و در روز پنجم هوادهی هر ۴۵ دقیقه یکبار هوای تازه وارد سالن می کنیم چرا که تا روز پنجم هنوز قارچ ها روی بستر ظاهر نشده اند. تقریبا از روز ششم هوادهی به بعد قارچ هایی به اندازه 5/0 سانتیمتر (اصطلاحا نخودی) در سطح بستر ظاهر می شود. دو روز بعد تقریبا ۶۰ درصد از بستر با قارچ هایی به اندازه ۱ سانتیمتر (اصطلاحاً فندقی) پوشیده می شود. هر چه اندازه و تعداد قارچ ها در سطح بستر بیشتر می شود سالن احتياج به هوای آزاد بیشتری دارد. از روز هشتم، هوادهی ساعتی دوبار است یعنی هر ۱۵ دقیقه یکبار، به کرات در زمستان مشاهده شده است که با کاهش یکباره دما تولید محصول کم شده است از طرفی در تابستان نیز به علت اینکه سالن دارها می خواهند دما را کاهش دهند به صورت یکسره و شبانه روزی هوا را وارد سالن های پرورش می کنند که در این صورت نیز با افزایش شدید غلظت اکسیژن در سالن تعداد بیشماری پین هد در سطح بستر ظاهر می شود که هیچ کدام تبدیل به قارچ نمی شوند.  

 

۵۰ - آبیاری قارچ هایی که به اندازه یک فندق شده اند

پس از انجام اولین آبیاری در روز هوادهی معمولا به جز مواردی که سطح خاک پوششی به هر دلیل خشک شده است توصیه می شود که بستر (سطح خاک پوششی) را تا شش روز آبیاری نکنیم. معمولا پین هدهای کوچک تر از 5 /0 سانتیمتر به شدت به آبیاری حساس هستند و در صورت آبیاری زیاد، زرد و پر آب می شوند و از بین می روند. اگر در سطح بستر حدود ۶۰ درصد قارچ هایی با اندازه ۱ سانتیمتر مشاهده شد می توان دوباره آبیاری را انجام داد .  میزان آب آبیاری نیز باید به تدریج زیاد شود. برای این منظور از روز ششم هوادهی آبیاری را با ۱۰۰ تا ۲۰۰ سی سی بر متر مربع از سطح بستر شروع و هر روز ۱۰۰ سی سی به آن اضافه می کنیم. توصیه می شود یک روز قبل از قارچ چینی بستر را آبیاری نکنند. 

 

 

 

ادامه دارد ...

 

 

ارسال سریع

ارسال به تمام نقاط ایران

پرداخت آنلاین

پرداخت آنلاین و امن بانکی

خرید ارزان

قیمت پایین و کیفیت بالا

مشاوره درخرید

مشاوره رایگان تلفنی برای خرید

اعتبار بالا

همراه با سالها تجربه