سبد خرید 0
لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.
مبلغ کل: 0 تومان

تولید و پرورش قارچ : صد مرحله مهم در تولید قارچ دکمه ای ( بخش ششم )

نویسنده : shokripoor / تاریخ نوشته : پنجشنبه, 08 آبان 99 /

دوستان و همراهان همیشگی سپید مزرعه با بخش دیگر ( بخش ششم ) از فصل صد مرحله مهم در تولید قارچ دکمه ای در خدمت شما هستیم.

ادامه بخش قبلی:

 

 

۵۱ - سرکشی به سالن برای برداشت قارچ هایی که زودتر رشد کرده اند

هشت روز پس از هوادهی یعنی روز سی و دوم تا سی وسوم تعدادی از قارچ ها که زودتر رشد کرده اند قابل برداشت هستند که نباید منتظر شد تا روز اصلی برداشت آنها را برداشت کرد، بلکه باید قارچ های پیش رس را زودتر برداشت نمود. این قارچ ها بیشتر در کناره های بستر رشد کرده اند. برای این منظور معمولا در روزهای سی و دوم، سی و سوم و  سی و چهارم می توان مقداری از قارچ ها را که مجموعاً کمتر از 1 درصد از مقدار محصول هستند را از سالن برداشت کرد. بدیهی است در صورتی که این قارچ ها برداشت نشوند درجه دو می شوند. برای برداشت این مقدار اندک قارچ احتیاج نیست که رطوبت سالن را قبل از برداشت کم کنیم.

52- نشانه های رشد و رسیدگی کامل قارچ تا قبل از باز شدن چتر

قارچ مانند پرتقال دارای روز مشخص، اندازه، رنگ و با طعم مشخصی برای برداشت نیست، قارچ رسیده قارچی است که به اندازه کافی تا قبل از باز شدن چتر قارچ، رشد کرده باشد که در این حالت بسته به شرایط ممکن است قارچ بین ۵ تا ۱۳ سانتیمتر نیز رشد نماید بدون این که چتر آن باز شود. هر چه قدر پایه کلفت تر باشد قارچ دیرتر پشت باز می شود ممکن است در اوایل فلاش اول قارچ ها دیر پشت باز شوند اما اگر قارچها کپه ای باشند حتی بر عکس خیلی زودتر باز شوند. در پرورش قارچ دکمه ای حداکثر رشد قارچ تا قبل از باز شدن چتر قارچ مد نظر می باشد. .

53-  نشانه های شروع باز شدن چتر و درجه دو شدن

لق و شل بودن پایه قارچ در بستر، رسیدن اندازه قارچ به حدود ۵ الی ۱۰ سانتیمتر، رنگ پریده شدن قارچ از سفید متمایل به رنگ زرد، نرم شدن کلاهك، توخالی بودن و سفت نبودن قارچ، دراز شدن پایه قارچ و نیز شل شدن چتر قارچ از مهمترین نشانه های شروع باز شدن چتر و درجه دو شدن آن است  باز شدن چتر قارچ برای آزاد کردن هاگ قسمت مهمی از مرحله رشد زایشی می باشد. در واقع هنگامی که قارچ به حدی از رشد رسید با باز کردن چتر خود و آزاد کردن هاگ ها وارد آخرین مراحل زندگی خود می شود. شروع این مرحله با باز شدن قسمتی از چتر قارچ و به تدریج تا باز شدن تمام چتر قارچ، آزاد کردن     هاگ ها و تغییر رنگ تیغه های زیر پرده اتفاق می افتد. با باز شدن چتر قارچ به یکباره مقدار زیادی از رطوبت کلاهک قارچ از دست می رود و باعث سبک شدن قارچ و پوک شدن کلاهک می شود.

 

54- تنگ کردن قارچ های کپه ای

غالبا در فلاش اول تعدادی از قارچ ها در سطح بستر به صورت کپه ای رشد می کنند که لازم است هر چند کوچک اما تعدادی از قارچ ها را تنک کرد یعنی تعدادی از قارچ ها را از بین خوشه قارچ جدا کرد تا فرصت رشد را به بقيه قارچ ها داد . به کرارت مشاهده شده که قارچ های کپه ای سریع تر پشت باز می شوند. پس لازم است دو روز زودتر از برداشت اصلی هم قارچ های پیش رس و هم تعدادی از قارچ های کپه ای را برداشت کنیم. معمولا در روزهای سی و سوم و سی و چهارم می توان حدود ۱ تا ۲ درصد از قارچ های کپه ای را از سالن برداشت کرد. قارچ های کپه ای، به دلیل فراهم نبودن شرایط مطلوب رشد سبب باز شدن زودتر از موعد چتر قارچ ها و درجه دو شدن آنها می شود.

55- کاهش رطوبت سالن قبل از برداشت

روز اصلی برداشت در بیشتر مواقع روز سی و پنجم است که لازم است قبل از برداشت به مدت ۳۰ تا ۶۰ دقیقه یا بیشتر رطوبت سالن را کاهش داد تا کمی روی بستر خاک و سطح قارچ ها خشک شود تا قارچ های پس از برداشت زرد، رنگ پریده و کثیف نشوند. کاهش رطوبت با روشن کردن فن و یا روشن کردن دستگاه رطوبت ساز بدون آب صورت می گیرد. اگر قارچ را در رطوبت بالای سالن برداشت کنیم قارچ ها پس از برداشت از سفید به زرد پررنگ تغییر رنگ می دهند. چون هواساز بدون آب برای جلوگیری از افزایش دی اکسید کربن در سالن روشن است می توان برای جبران کاهش رطوبت خاک کف سالن را آبپاشی نمود.

  56- فراهم کردن مقدمات برداشت قارچ

فراهم کردن تمام مواردی که برای برداشت قارچ لازم است از الزامات کار است. تدارک کارگر کافي و ماهر، چهار پایه مناسب ، سبد برداشت، چاقو، فرچه، سطل زباله، دستکش و ماسک، لباس مخصوص کارگران برداشت و موارد دیگری مثل کاهش رطوبت سالن قبل از برداشت ضروری است. اصولاً قارچ را نمی توان شست لذا لازم است قارچ را به صورت خشک و تمیز برداشت نمود. تمیز نکردن و فرچه نزدن قارچ باعث تیرگی، کثیفی و لکه دار شدن قارج می شود که به جز شستن به هیچ وجه قابل برگشت نیست از طرفی چون قارچ شسته شده تا چند ساعت قابل نگهداری نیست پس بهتر است در لحظه برداشت، قارچ را تمیز برداشت کرد برای برداشت آسان تر و نیز برای راحتی چیدن قارچ ها می توان از سبدهایی استفاده نمود که بتوان به راحتی با آنها کار نمود. سبدهایی که دسته دار هستند برای این کار مناسب تر می باشند. دمای مناسب سردخانه و تمیز بودن سردخانه و نیز تمیز بودن سبدهای برداشت نیز مهم است.  

57 - برآورد میزان محصول در یک متر مربع و تعمیم به کل سالن

لازم است در روز برداشت با برآورد محصول کل سالن برای به کار گماردن تعداد کارگر برای برداشت قارچ ها در کمتر از سه ساعت اقدام نمود برای این منظور ابتدا یک متر مربع از سالن را که از لحاظ بصری بیانگر کل محصول سالن است را انتخاب می کنیم و قارچ آن یک متر مربع را برداشت می کنیم و مثلا اگر در این یک متر مربع ۱۵ کیلو گرم قارچ برداشت کردیم به فرض داشتن ۲۰۰ متر مربع سطح بستر، می توانیم عنوان کنیم که امروز ۳۰۰ کیلو گرم قارچ برای برداشت داریم که چون هر کارگر در یک ساعت ۱۰ کیلوگرم قارچ برداشت می کند پس به ۱۰ کارگر و ۳ ساعت زمان احتیاج داریم تا كل محصول را در سه ساعت برداشت کنیم. انتخاب این یک متر مربع باید متوسط، میانگین و برآیند کل سالن باشد. بدیهی است با کسب تجربه و گذشت زمان بعدها می توان تنها با دیدن به میزان محصول قابل برداشت یک روز پی برد. به کرات مشاهده شده که تولید کنندگان تازه کار چون نتوانسته اند قارچ را در زمان مناسب، برداشت کنند با درجه دو شدن قارچ متحمل خسارات فراوانی شده اند.  

58- برداشت

برداشت قارچ یکی از مهمترین مراحل در تولید و پرورش قارچ است به دلیل اینکه قارچ مثلاً مثل  پرتقال پس از رسیدن دارای عمر پس از برداشت بالایی نیست. عموما در روز سی و دوم تا سی و چهارم، اولین قارچ های قابل برداشت در بستر نمایان می شوند. برای برداشت می بایست قارچ ها را جدا جدا و به صورت تکی برداشت کرد. برای برداشت می بایست کلاهک قارچ را در دست گرفت، کمی به اطراف چرخاند سپس قارچ را از بستر جدا نمود و با چاقو، ته پایه قارچ را جدا نمود . همزمان بهتر است قارچ را با فرچه زدن در همان لحظه تمیز نمود و سپس در سبد برداشت و یا ظرف مخصوص بسته بندی گذاشت . اصولا برداشت در فلاش اول ممکن است تا یک هفته به طول بیانجامد. این در حالی است که اگر در خاک دهی دو سمت سالن و از ابتدا تا انتهای کمپوست ها حدود دو روز تأخير زمانی داشته باشیم به همان نحو برای پنجه زنی خاک پوششی نیز یک تا دو روز زمان نیاز داریم و این شرایط باعث می گردد پدیدار شدن قارچ ها در سطح بستر علی رغم هوادهی در یک روز مشخص با همان تاخیر فاز دو روز برای ابتدا و انتهای سالن صورت پذیرد. ممكن است در شرایطی این اتفاق حتی یک حسن و عملا یک اتفاق مطلوب باشد چرا که اگر تمام کمپوست ها در یک روز خاص به بار بنشینند ممکن است به ازای ۲۰ تن کمپوست در سالن و حدود ۱۰ درصد باردهی در فلاش اول، حدود ۲ تن برداشت محصول داشته باشیم که عملا برداشت این مقدار قارچ به حدود ۲۰ نفر کارگر قارچ چین و ۱۰ ساعت کار برای هر کارگر نیاز دارد. اصولا همیشه تمام قارچ ها همزمان با هم نمی رسند.

59- مدیریت سالن داری در زمان برداشت قارچ

کاهش رطوبت سالن برای برداشت خشک تر قارچ ها در سالن برای ایجاد ماندگاری بیشتر در قارچ ها الزامی است. وجود رطوبت زیاد در سطح خاک، سالن و روی قارچ، در حین قارچ چینی باعث می شود قارچ ها مرطوب و در موقع برداشت کردن کثیف و لکه دار شوند این مورد به علت تماس قارچ ها با خاک پوششی خیس، بیشتر اتفاق می افتد، قارچ کثیف توانایی انبارداری به مدت زیاد را نداشته، از طرفی از لحاظ مرغوبیت برای بازار پسندی نیز به شدت تحت تأثیر قرار می گیرد. لازم است در کمتر از سه ساعت قارچ ها را برداشت نمود و نسبت به رطوبت دهی سالن و آبیاری بسترها اقدام نمود. پس از برداشت و آبیاری خاکی پوششی می بایست سالن را شست چرا که در حین قارچ چینی معمولا سالن تا حدود زیادی کثیف می شود.

۶۰- شرایط سالن و چگونگی برداشت قارچ در سالن

در حین قارچ چینی در سالن باید از افزایش دما و دی اکسید کربن در سالن و کاهش رطوبت خاک جلوگیری نمود. در زمان برداشت مجاز به باز گذاشتن آب دستگاه رطوبت ساز نیستیم چرا که برداشت در رطوبت بالای سالن به شدت سبب تغییر رنگ قارچ ها می شود. شاید با روشن نمودن فن بتوان جلوی افزایش غلظت دی اکسید کربن را در سالن  گرفت لذا با این کار معمولا به شدت سبب خشک شدن خاک پوششی نیز می شویم. از طرف دیگر معمولا در فصول گرم سال نیز، باز نبودن آب رطوبت ساز به بالا رفتن دما در سالن کمک کند لذا تعامل یا جبری از افزایش دما در سالن، افزایش دی اکسید کربن در سالن و کاهش رطوبت خاک همه و همه ما را وادار می کند که قارچ را در حداقل زمان و در خنک ترین زمان برداشت نموده و دوباره با آبیاری و با روشن کردن دستگاه رطوبت ساز با آب و روشن نمودن فن باعث جلوگیری از افزایش دما، دی اکسید کربن و خشکی در سالن شویم. در حالتی که برداشت قارچ در سالن معمولا به طول می انجامد می توان پس از برداشت قارچ در هر طبقه از قفسه بندی سالن ، همان طبقه را به طور جداگانه آبیاری مختصری نمود تا حداقل بتوان از خشکی خاک جلوگیری نمود. آبپاشی کف سالن ( نه روی بستر ) نیز به جبران کمبود رطوبت سالن کمک می کند.   

 

ادامه دارد...

ارسال سریع

ارسال به تمام نقاط ایران

پرداخت آنلاین

پرداخت آنلاین و امن بانکی

خرید ارزان

قیمت پایین و کیفیت بالا

مشاوره درخرید

مشاوره رایگان تلفنی برای خرید

اعتبار بالا

همراه با سالها تجربه