سبد خرید 0
لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.
مبلغ کل: 0 تومان

تولید و پرورش قارچ : صد مرحله مهم در تولید قارچ دکمه ای ( بخش پایانی )

نویسنده : shokripoor / تاریخ نوشته : یکشنبه, 18 آبان 99 /

عزیزان و همراهان همیشگی با بخش پایانی از فصل صد مرحله مهم در تولید قارچ دکمه ای در خدمت شما هستیم امیدواریم که شما همراهان عزیز سپید مزرعه صحرا  کمال استفاده  را از این بخش ببرید و مطالب ما همچنان مورد توجه شما عزیزان علاقمند به صنعت تولید و پرورش قارچ قرار بگیرد  ...

همراه ما باشید ...

 

۹۱_ مدیریت سرکشی به سالن دستگاه‌ها و کمپوست

 لازم است در طی روزهای سالن داری سرکشی مداوم و زمانبندی شده‌ای به سالن ، دستگاه‌ها و کمپوست داشته باشیم فرض کنید تایمر و رطوبت ساز بدون آب کار می کنند  اما آب دستگاه قطع شده ، در این حالت رطوبت ساز بدون آب کار می کند و ممکن است دردسرساز شود در طول روزهای سالن داری همچنین لازم است هر روز به طور تصادفی به پیست کمپوست سرکشی کنیم. در پرورش قارچ سرکشی به سالن بسیار مهم است و باید با یک مدیریت زمان بندی شده و منظم به اجرا در آید . بررسی دما، رطوبت، خیسی و خشکی خاک پوششی، بررسی زمان قارچ چینی، نظافت بستر و غیره همه و همه جزء اعمال مدیریت در این گروه می باشد.

۹۲_ مدیریت کنترل و پیشگیری آفات و حشره کشی

 برای کنترل و پیشگیری آفات قارچ باید تمامی اقدامات لازم را انجام داد همچنین در صورت لزوم و در صورت مشاهده حشرات در روزهای سیزدهم یعنی دو روز قبل از خاک دهی و روز نوزدهم یعنی دو روز قبل از پنجه زنی خاک پوششی و روز بیست و دوم یعنی دو روز قبل از هوادهی و شو ک سرما می بایست در صورت لزوم سالن را با یک حشره کش ( ۵۰ لیتر آب  و ۵۰ میلی لیتر حشره کش مثلاً مالاتیون ) سم پاشی نمود لازم است در ساعاتی که در سالن کار نمی‌کنیم سالن تاریک باشد و روشنایی ها در سالن قطع گردد تا از فعالیت اضافی حشرات جلوگیری گردد. 

۹۳_ مدیریت کنترل بیماری ها و آلودگی ها و قارچ کشی

 انتشار آلودگی ها از محوطه کمپوست سازی به تونل یا سالن ،انتشار کپک و آلودگی ها از کمپوست و بقایای قارچ های برداشت شده از یک سالن به سالن های دیگر توسط کارگران ناوارد، عدم نظافت و ضدعفونی محیط و سالن، آلوده بودن وسایل و تجهیزات، عدم رعایت مسایل بهداشتی توسط انسان، آلوده بودن اسپان و کمپوست خریداری شده و بسیاری از دلایل دیگر می‌تواند سبب بروز مشکلات در حین کار در طول زمان گردد لازم است برای پیشگیری و کنترل بیماری ها تمام اقدامات لازم را انجام داد بهتر است در صورتی که احساس می کنید سالن آلوده است در روزهای سوم یعنی پس از بستر سازی کمپوست ها در سالن روی قفسه‌ها روز چهاردهم یعنی یک روز قبل از خاک دهی و روز بیستم یعنی یک روز قبل از پنجه زنی خاک پوششی و روز بیست و سوم یعنی یک روز قبل از هوادهی و شوک سرما سالن را با محلول قارچ کش ( ۵۰ لیتر آب و ۵۰ گرم قارچ کش ) سمپاشی نمود در صورت توان لازم است قارچ کشی در سه بار سمپاشی با سه نوع قارچ کش  (  کاربندازیم، ریدو میل و  بنومیل)  انجام شود بنا بر توضیحات قبلی لازم است سمپاشی برای قارچ کشی و حشره کشی در یک روز صورت نگیرد انجام مدیریت قارچ کشی در سالن از انجام مدیریت حشره کشی بسیار مهمتر است چرا که سالن تک کشت است و در صورتی که در هر دوره قارچ کشی نشود پس از چند دوره حجم آلودگی های قارچی در سالن زیاد می‌شود.

۹۴_ مدیریت آبیاری در سالن

 اولین آبیاری خاک پوششی در سالن در روز هوادهی و شوک سرما صورت می‌گیرد . این آبیاری به مقدار 1 تا 2 لیتر آب به ازای هر متر مربع از سطح خاک پوششی انجام می شود. در پرورش قارچ این یک قانون ثابت و حتمی نیست و بستگی زیادی به شرایطی از جمله بافت ، خاک ، فصل، میزان رطوبت خاک و غیره دارد. پس از آن تا روزی که قارچها به اندازه یک فندق نشده‌اند بهتر است بستر را آبیاری نکنیم مگر در مواردی که تحت شرایطی سطح بستر خشک شده باشد. در این حالت مقدار آبیاری برای هر متر مربع از بستر حدود 0.5 تا 1 لیتر می باشد. پس از آنکه اندازه قارچ به یک فندق رسید بهتر است بستر را آبیاری نماییم. در این هنگام مقدار آبیاری برای بستر 0.5 لیتر به ازای هر متر مربع از سطح خاک پوششی می باشد. ادامه آبیاری در روزهای قارچ چینی پس از برداشت قارچ ها می باشد که بسته به اینکه در چه فلاش و چه روزی از فلاش است بین 0.5 تا 1 لیتر آب به ازای هر متر مربع از بستر در روز می باشد خیس کردن خاک پوششی در روز قبل از خاکدهی نیز دارای اهمیت فراوانی است برای آبیاری خاک پوششی معمولاً خاک را تا اندکی کمتر از رسیدن به نقطه اشباع خیس میکنیم. معمولاً خاک پوششی خوب دارای جذب آب تا حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد حجم خاک می باشد. نقطه اشباع آب از لحاظ ظاهری هنگامی است که خاک آب جذب کرده اما خیس و گلی نیست و نیز برق آب روی سطح خاک وجود ندارد در روز پنجه زنی خاک نیز می بایست در صورت لزوم را با 0.5 تا 1 لیتر آب به ازای هر متر مربع از بستر آبیاری نمود لازم است آب آبیاری دارای دمای حدود ۲۰ درجه سانتیگراد باشد همچنین آب می بایست دارای کمترین بار میکروبی و کاملاً شیرین باشد.

۹۵_ مدیریت جلوگیری از بحران

در این مدیریت با توجه به شرایط خاص سالن ، باید به گونه‌ای عمل کرد تا اتفاق یا دردسر ایجاد شده باعث بروز کمترین خسارت گردد. برای مثال در صورتی که برق قطع است باید  با خشک تر نگه داشتن سالن و عدم انجام آبیاری یا آبپاشی ٬ باعث نشویم که سالن گرمتر شده و اصطلاحاً دم کند در مثال دیگر دمای کمپوست ها برای وارد شدن به سالن باید به گونه‌ای باشد که باعث بروز خسارت نگردد مثلاً اگر در ظهر تابستان یا عصر زمستان قرار است کمپوست وارد سالن شود به هر نحوی حتی با کار بیشتر یا کارگر اضافه می بایست کمپوست را در سالن روی قفسه‌ها چید  و زمان را از دست نداد چرا که در این حالت از دست دادن زمان باعث وارد شدن شوک گرمایی یا سرمایی به کمپوست ها و بروز خسارت در آینده می‌شود . انجام دادن کارهایی برای جلوگیری از کاهش یا افزایش دما٬ رطوبت و تهویه در سالن٬ تامین نیروی کافی برای قارچ چینی٬ خاکدهی و غیره٬ جستجو برای آفات و بیماری ها٬ تامین بازار فروش٬ انتقال به موقع قارچ به بازار همه از مدیریت‌های این بخش می باشد.

۹۶_ مدیریت زمان

 فرض کنید با ورود کمپوست به سالن، اوج زمان قارچ چینی این سالن ( یعنی ۳۵ روز آینده ) مصادف با یک تعطیلی چند روزه است و ممکن است در آن روزها٬ بازار دارای تقاضامندی کمتری باشد . دانستن این موضوع از اولین روز ورود کمپوست به سالن٬ می تواند ما را در رفع این موضوع یاری نماید. در این حالت می توان از راه‌های مختلف حتی تا حدود ۷ روز٬ زمان قارچ دهی را به تعویق انداخت. در ۱۵ روز اول رشد رویشی میسلیوم با کاهش دما تا ۳ درجه سانتی گراد می توان ۲ تا ۳روز فرآیند رشد میسلیوم را به تعویق انداخت. برای خاک دهی هم با یک تاخیر یک روزه٬ یک روز٬ برای پنجه زنی خاک پوششی و نصف روز تاخیر برای هوادهی و شوک سرما و نصف روز تاخیر و کاهش ۳ درجه ای دما در مرحله رشد زایشی یعنی رساندن دما به ۱۴ درجه سانتیگراد٬ آن هم هنگامی که دما می بایست حدود ۱۷ درجه سانتیگراد باشد همه و همه می‌تواند فرآیند تولید را تا حدود ۷ روز به عقب بیاندازد. جالب است بدانید در حالت عکس این قضیه حتی می‌توان قارچ دهی را حدود ۲ تا ۴ روز به جلو انداخت . مدیریت زمان یعنی اعمال مدیریت و هماهنگی برای مسایلی مثل تعیین زمان ورود کمپوست قارچ به سالن ٬ تنظیم زمان مناسب خاکدهی٬  تعیین زمان مناسب پنجه زنی و هوادهی٬ حداقل زمان قارچ چینی ٬ حداقل زمان بازاررسانی محصول و فروش سریع محصول و غیره.  مدیریت زمان در معنای کلی یعنی انجام تمام برنامه‌ریزی‌های مرتبط با زمان.

۹۷_ مدیریت قارچ چینی

مدیریت قارچ چینی بسیار مهم و شاید یکی از مهمترین مدیریت ها در تولید و پرورش قارچ هاست. بسیار دیده شده که تعداد زیادی از تولیدکنندگان به دلیل عدم رعایت برخی نکات در چیدن قارچ خسارت های فراوانی متحمل شده‌اند. در بسیاری از موارد دیده شده که برداشت دیرهنگام قارچ ها باعث درجه دو شدن آنها و بروز خسارت شدید مالی شده است.


۹۸- مدیریت انجام آزمایشات، بررسی نتایج 

انجام آزمایشات در سالن ، یکی از بهترین راه ها برای کسب تجربه است. لازم است انجام آزمایشات با ثبت دقیق جزییات و بررسی کامل نتایج بدست آمده باشد. فصول مختلف، کمپوست و  خاک های گوناگون، شرایط سالن داری متفاوت، همگی می توانند سبب بروز حالات مختلف در شرایطی شوند که از لحاظ ذهن شما ثابت و یکسان است، بنابراین انجام آزمایشات مختلف و بررسی نتایج و تعمیم دادن این نتایج به شرایط دیگر بعضا یک راهنما و شهود است. در طی مراحل تولید و پرورش قارچ دکمه ای معمولا می توان همیشه با تعدادی آزمایش به کسب تجربه پرداخت. بسیار شنیده ایم که تجربه بالاتر از علم است و تجربه انتقال دادنی نیست، لذا بهتر است در هر دوره از سالن داری، تعدادی آزمایش انجام دهیم تا با گذشت زمان هم به تجربیات ما افزوده گردد و هم بتوان در هر شرایطی به این آزمایشات استناد ورزید. مثلا آزمایشاتی مثل کیسه کوبی متراکم یا نامتراکم، دمای بالا یا پایین بستر، خاک دهی در روزهای مختلف (مثلا در روزهای( 8، ۹، ۱۸ و ۲۱)، رطوبت های متفاوت خاک در روز خا ک دهی (خاک کاملا خیس و خاک کاملا خشک)، هوادهی در روزهای مختلف (مثلا در روزهای ۲۳، ۲۴، ۲۵ و ۲۶) و آبیاری سطح بستر قارچ با مقادیر متفاوت، انجام این آزمایشات ساده و بسیاری آزمایشات دیگر سبب ایجاد شهود بصری برای شما می شود. 


۹۹ - مدیریت تولید محصول سالم

برای تولید یک محصول سالم استفاده از کمپوست، خاک پوششی و بذر سالم الزامی است. معمولا در این حالت استفاده از سموم به کمترین حد می رسد. ممکن است در طی مرحله سالن داری بنا به دلایلی مجبور به سمپاشی بر علیه آفات و بیماری ها بشویم. بهتر است در صورتی که به هر دلیل مجبور به سمپاشی در سالن هستیم این کار را تا قبل از وارد شدن به مرحله رشد زایشی یعنی تا قبل از روز بیست و پنجم که کمپوست و خاک پوششی هنوز در معرض هوا و رطوبت سالن نیست انجام دهیم در این صورت به هر حال اثرات ناگوار سم کمتر خواهد بود چرا که ممکن است محلول سم به راحتی با سطح بستر یا قارچ ها تماس پیدا کند. نباید به هیچ وجه قارچ های آلوده را برداشت کرد و آنها را در سبد یا کارتن بسته بندی قرار داد. پس از برداشتن سفره ها از روی بستر قارچ نیز برای متوقف کردن رشد کپک ها به جای محلول قارچ کش می توان از نمک استفاده نمود. 


۱۰۰ - مدیریت برآورد هزینه ها و میزان محصول در یک سالن 

بررسی برآورد میزان محصول می تواند راهنمای خوبی برای تولید کنندگانی باشد که کمپوست را خریداری کرده و به تولید قارچ مشغول می باشند. در این حالت پس از چند بار بررسی به راحتی می توان دریافت که یک کمپوست چه مقدار تولید محصول دارد. این بررسی همچنین برای تولید کنندگانی که کمپوست را برای سالن های خود تهیه می کنند نیز دارای اهمیت است چرا که در فصول مختلف و با شرایط کمپوست سازی و پاستوریزاسیون مختلف می توانند به ایرادهای احتمالی و یا نقاط ضعف و قوت خود پی ببرند. شاید لازم باشد نام این مدیریت را مدیریت دخل و خرج یا ورودی و خروجی گذاشت. در واقع بهتر است همیشه تمام هزینه ها شامل هزینه کمپوست و خاک پوششی، انرژی (آب، برق، سوخت)، کارگر، اجاره، حمل و نقل، استهلاک و پیش بینی نشده و غیره را از یک طرف محاسبه کرد و از طرف دیگر درآمد فروش قارچ را. در پایان به نوعی با برآورد هزینه ها و درآمدها می توان به برنامه ریزی بهتر پرداخت. همان طور که می دانیم با برداشت قارچ تا ۱۶ درصد وزن کمپوست هنوز هیچ سودی به دست نمی آید و برداشت بیشتر از ۱۶ درصد می تواند سبب سود آوری شود.

 

پایان صد مرحله مهم در تولید و پرورش قارچ دکمه ای

همراهان سپید مزرعه صحرا، با دیگر مطالب جذاب و کاربردی ما در صنعت تولید و پرورش قارچ همچنان همراه باشید .

 

 

ارسال سریع

ارسال به تمام نقاط ایران

پرداخت آنلاین

پرداخت آنلاین و امن بانکی

خرید ارزان

قیمت پایین و کیفیت بالا

مشاوره درخرید

مشاوره رایگان تلفنی برای خرید

اعتبار بالا

همراه با سالها تجربه