سبد خرید 0
لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.
مبلغ کل: 0 تومان

تولید و پرورش قارچ|نکات طلایی قارچ چینی

نویسنده : shokripoor / تاریخ نوشته : چهارشنبه, 21 آبان 99 /

 مهمترین نکات قارچ چینی و مدیریت آن

 

۱ -  کاهش رطوبت سالن قبل از برداشت:

این موضوع از الزامات قارچ چینی است لازم است حداقل ۳۰ تا ۶۰ دقیقه قبل از برداشت، رطوبت سالن را کم کنیم به نحوی که خیسی سطح قارچ ها خشک شود و سالن حالت مه آلود نداشته باشد که البته می توانیم آبیاری بعد از برداشت (یا آبیاری مختصر پس از برداشت هر طبقه) کمبود رطوبت خاک را جبران نماییم. برداشت قارچ در رطوبت زیاد باعث می شود قارچ خیلی زود تیره و رنگ پریده شوند که برگشت پذیر نیستند. کاهش رطوبت سالن در تابستان بیشتر از زمستان اشکال ساز است.


2- جلوگیری از افزایش دما در سالن:

با توجه به مورد قبلی، معمولا به دلیل اینکه آب دستگاه رطوبت ساز در حین قارچ چینی قطع است، ممکن است دمای سالن تا حدودی بالا رود برای جلوگیری از افزایش دما می توان قارچ چینی را در حداقل زمان و در ساعات خنک انجام داد حتی در شب و یا صبح خیلی زود. روشن بودن هواساز (حتی بدون آب) تا حدودی باعث خنک تر شدن سالن می شود. در ماه های سرد (آبان، آذر، دی و بهمن) خاموش بودن دستگاه هواساز خیلی اشکال ساز نیست، حتی در ماه های معتدل (اسفند، فروردین، اردیبهشت و مهر) نیز در صورتی که ساعت مناسب قارچ چینی درست انتخاب شود مشکل دما نداریم اما در ماه های گرم سال (خرداد، تیر، مرداد و شهریور) به محض خاموش شدن دستگاه هواساز و نیز هنگامی که آب دستگاه بسته است دما به راحتی بالا می رود و سبب القاء تنش گرما به قارچ ها می شود بنابراین در پرورش قارچ انتخاب ساعت مناسب قارچ چینی مثلا در ساعات سردتر حتی شب و سحر تا حدودی در رفع این مشکل یاری رسان است. 


۳ - جلوگیری از افزایش دی اکسید کربن:

برای جلوگیری از افزایش دی اکسید کربن در سالن در حین قارچ چینی می بایست رطوبت ساز یا فن (یا هر دو دستگاه) در ساعات مشخص کار کند تا از افزایش دی اکسید کربن در سالن جلوگیری شود. این مسأله همچنان سبب خشک شدن خاک می شود که با آبپاشی کف سالن (نه روی بستر) می توان تا حدی بدون اینکه قارچهای برداشت نشده خیس شوند رطوبت سالن را بالا برد. چنانچه میزان قارچ در سطح بستر زیاد بود این نکته دارای اهمیت بیشتری است و حتما رطوبت ساز یا فن می بایست در ساعات مشخص کار کند تا از افزایش دی اکسید کربن در سالن جلوگیری نماید اما اگر تعداد قارچ ها در سطح بستر کم بود کار کردن یکی از این دو دستگاه حتی با زمان کمتر اشکال ندارد. 


۴ -  انتخاب ساعت و زمان مناسب قارچ چینی:

این موضوع بسیار مهم است، در برخی مواقع برای فرار از گرمای سالن مثلا به جای برداشت قارچ در ظهر تابستان بهتر است قارچ را در شب تابستان برداشت کنیم تا هم به علت بسته بودن آب دستگاه رطوبت ساز و ایجاد گرما از گرما در امان باشیم و هم به دلیل کمتر ماندن قارچ برداشته شده برای تازه تر بودن محصولی که به بازار می فرستیم مطمئن تر باشیم. بدیهی است اگر قارچ را در صبح برداشت کنیم تا صبح فردا زمان بیشتری تا بازار رسانی محصول طول می کشد، اما اگر قارچ را در شب برداشت کنیم تا صبح زمان بسیار کمتری تا بازار رسانی محصول داریم. 


۵ -  انتقال سريع قارچ برداشت شده به یخچال یا سردخانه:

برای جلو گیری از آلودگی، رنگ پریدگی در اثر برخورد هوای گرم و خشک یا سرد و خشک، جلوگیری از شوک گرمایی که منجر به ادامه رشد قارچ و پوک، سبک شدن و باز شدن چتر قارچ می گردد لازم است، قارچ های برداشت شده را سریعا به سردخانه یا یخچال انتقال داد و حداقل۴ ساعت در دمای ۴ درجه سانتیگراد نگهداری کرد، ممکن است در صورتی که حجم زیادی قارچ در یخچال بگذاریم دمای یخچال بالا رود بنابراین لازم است از زمانی که دمای یخچال به ۴ درجه سانتیگراد رسید زمان را منظور نماییم. لازم است محیط یخچال کاملا تمیز باشد. 


6- جلوگیری از کاهش رطوبت خاک پوششی:

برای جلوگیری از کاهش رطوبت خاک پوششی، لازم است به ویژه در فصل گرم پس از برداشت طبقه بالایی قفسه بندی ( اصولا بهتر است برداشت از طبقه بالایی شروع شود) مستقلا همان طبقه و در صورت لزوم طبقه اول را که در بهترین حالت تا حدود ۳ ساعت دیگر برداشت آن شروع می شود را آبیاری مختصری انجام داد و منتظر پایان برداشت برای انجام آبیاری نشد تا با این کار باعث خشکی خاک پوششی و از دست رفتن رطوبت خاک در طی دوره برداشت، فلاش اول قارچ نشویم پس از آن نیز بهتر است بعد از اتمام برداشت در طبقه بعدی مجددا همان طبقه را آبیاری مختصری انجام داد. بروز خشکی خاک معمولا در تابستان بیشتر اتفاق می افتد چرا که در تابستان به دلیل اینکه می خواهیم دما و غلظت دی اکسید کربن در سالن بالا نرود مجبور به روشن گذاشتن دستگاه هواساز بدون آب در سالن هستیم. آبپاشی کف سالن هم باعث می شود رطوبت خاک پوششی کمتر از دست برود. 

 

۷- برآورد محصول قابل برداشت در یک روز:

برای برآورد محصول لازم است قارچ یك متر مربع از بستر را برداشت کنیم تا به برآورد محصول برای کل سطح زیر کشت سالن برسیم. فرض کنید برآورد شما برداشت ۳۰۰ کیلوگرم قارچ برای امروز است. با توجه به اینکه ممکن است هر قارچ چین در یک ساعت حدود ۱۰ کیلوگرم قارچ برداشت کند و اینکه بهتر است قارچ چینی یک سالن در ۳ ساعت تمام شود و مثلا اگر محصول یک سالن ۳۰۰ کیلوگرم بود برای برداشت ۳۰۰ کیلوگرم قارچ در ۳ ساعت احتیاج به ۱۰ قارچ چین داریم.

 

۸ - قارچ چینی در حداقل زمان:

لازم است با توجه به اینکه برای قارچ چینی مجبور هستیم رطوبت سالن را کم کنیم قارچ چینی را در حداقل زمان انجام دهیم برای مثال در صورتی که ۱۵ نیرو برای قارچ چینی یک سالن داریم باید هر ۱۵ نفر را برای برداشت در طبقه پنجم دو ردیف بسیج نماییم و ابتدا تمام قارچ های این طبقه را برداشت کنیم و حتی در این طبقه آبیاری خاک پوششی را بصورت مختصری انجام میدهیم تا باعث از دست رفتن رطوبت خاک نشویم . بدیهی است قارچ چینی با ۱۵ نفر در ۳ ساعت خیلی بهتر از قارچ چینی با ۳ نفر در ۱۵ ساعت است. 

 

 ۹ - زمان مناسب بر داشت:

انتخاب زمان مناسب، بیشترین کمک را در برداشت بهتر محصول می نماید. به هیچ وجه نباید اجازه دهیم قارچ ها درجه دو شوند. با برداشت قارچ درجه دو، در هر کیلوگرم قارچ برداشت شده حدود چهار برابر ضرر خواهیم کرد چرا که قارچ های درجه دو و پشت باز در وزن نصف و در قیمت هم نصف می شوند. زمان مناسب برداشت، رطوبت و دمای مناسب برداشت هم عامل مهمی در ایجاد کیفیت قارچ است. برداشت دیر هنگام قارچها باعث پوک، سبک، رنگ پریده و پشت باز شدن قارچ ها می شود که هم در وزن محصول و هم در قیمت آن شديدا باعث کاهش می شود، بهتر است بدانید، برداشت دیر هنگام این قارچ ها، حتی اگر موقع برداشت قارچ هم پشت باز نباشد، در طی مراحل جدا سازی برای درجه بندی، بسته بندی و یا بازار رسانی پشت باز شده و کیفیت محصولی که به عنوان قارچ درجه یک فروخته ایم را پایین می آورد. 


10- آماده نمودن سالن برای برداشت:

لازم است در صورتی که به هر دلیل سالن آماده برداشت نیست، سالن دار را در جریان قرار دهید، رطوبت مناسب سالن در هنگام برداشت دارای اهمیت زیادی است. آماده کردن تمام وسایل برداشت مثل سبد، چاقو، فرچه و چهار پایه برداشت و آماده کردن نیروها برای استقرار در طبقاتی از قفسه بندی که قارچها زودتر رشد کرده اند از الزامات کار است.


11 - اولویت قارچ چینی:

لازم است برای برداشت اول به سالنی برویم که دارای کمترین بار آلودگی است و برداشت سالن آلوده تر را در پایان انجام دهیم. بدیهی است اگر این مورد را رعایت نکنیم به مرور زمان باعث گسترش آلودگی در سالن ها می شویم. حتی بهتر است اول به سراغ سالن هایی برویم که فلاش اول برداشت هستند. 


۱۲- برداشت صحیح:

برداشت باید به آرامی و با حوصله صورت گیرد تا از بهم ریختن و از هم پاشیدگی خاک پوششی و همچنین از بین رفتن قارچ های کوچک تر جلوگیری شود. برداشت تمام قارچ های آماده برداشت و حتی قارچ های درجه دو نیز مهم است، برداشت باید به صورتی باشد که از کثیف شدن قارچها جلوگیری شود.

 

13- فرچه زدن:

 همزمان در حین برداشت قارچ ها، می بایست اقدام به تمیز نمودن قارچ با فرچه مویی نمود. فرچه نزدن قارچ ها به خصوص در زمانی که سطح قارچ ها خیس است به شدت سبب سیاه شدن قارچ ها می شود. لازم است به جای فرچه پلاستیکی ضخیم از فرچه مویی نازک استفاده کنیم. فرچه ها باید تمیز باشند. 


۱4- جدا برداشت کردن قارچ های درجه یک و دو:

در همان زمان برداشتن می بایست قارچ های درجه یک و دو را از هم جدا و در سبد های جداگانه ریخت، بدیھی است در صورتی که به هر دلیل قارچ ها را در یک سبد مشترک بریزیم بعدها برای جدا کردن آنها مجبور به دستمالی کردن آنها هستیم که این موضوع سبب ایجاد لکه هایی روی قارچها همچنین باعث خرد شدن قارچ ها می شود.


۱۵- برداشت به صورت تکی:

نباید قارچ ها را از بستر جدا کرد و به صورت گروهی مثلا در سبد انباشته نمود و به پایین از قفسه بندی آورد و سپس ته پایه را جدا کرد. این کار باعث می شود قارچ ها به شدت کثیف و تیره و خرد شوند. لازم است هر قارچ را به صورت تکی و جداگانه از بستر برداشت نمود، ته پایه را جدا کرد و در سبد قارچ درجه یک یا درجه دو قرار داد. 


۱۶ -  پهن کردن:

ممکن است به دلایلی در فلاش اول قارچ ها به صورت خوشه ای پدیدار شوند در این حالت برای برداشت در مرحله پیش برداشت، قارچ چین باید به پهن کردن خوشه های قارچ نیز توجه نماید چرا که به هم تنیده شدن قارچ ها، باعث رشد کمتر و پشت باز شدن سریع تر آنها می گردد. 


۱۷ - پیش برداشت:

لازم است از دو تا سه روز مانده به برداشت اصلی خصوصا در فلاش اول در سالن برای برداشت قارچ هایی که بسیار زودرس هستند اقدام نمود. برداشت نکردن این قارچ ها ممکن است سبب پشت باز شدن آنها گردد. 


۱۸- تمیز بودن سبد برداشت:

لازم است سبدهای برداشت کاملا تمیز شوند چرا که معمولا ته آنها تا حدودی کثیف و آغشته به خاک پوششی برداشت قارچ قبلی می باشد، پس لازم است حداکثر یک روز در میان سبدها را شسته، ضد عفونی و کاملا خشک نماییم .


۱۹- پهن کردن روزنامه در کف سبد برداشت:

چون کف سبد ممکن است روی زمین قرار گیرد پهن کردن کاغذ روزنامه در کف سبد برای تمیزتر ماندن قارچ های کف سبد الزامی است. بهتر است در همان موقع برداشت ته سبدها را روزنامه پهن کنیم. این کار تا حدود زیادی از کثیف شدن قارچ های ته سبد و نیز وارد شدن ضربه و له شدگی قارچ در اثر انداختن قارچ ها در سبد جلوگیری می کند.


۲۰- امنیت چهارپایه برداشت:

امن بودن چهار پایه برداشت از لحاظ امنیت روحی و روانی برای قارچ چین ها بسیار مهم است. چون قارچ های طبقات بالاتر به راحتی و تمیزی قارچ های طبقات پایین تر برداشت نمی شوند می بایست با ایجاد شرایط بهتر برای برداشت، مثلا چهار پایه بلند تر و امن تر تا حد زیادی این مشکل را برطرف نمود. قارچ چین ها در صورت احساس عدم امنیت وظیفه خود را به خوبی انجام نمی دهند. 


۲۱ -  جمع آوری بقایای قارچ برداشت شده:

این موضوع در هنگام قارچ چینی در سالن بسیار مهم است. به هیچ وجه نباید ته قارچ های برداشت شده را در روی بستر یا در سالن ریخت. همان طور که می دانیم این بقایا سریعا محل تجمع انواع آلودگی و بیماری می شوند پس حتما می بایست بقایای قارچ برداشت شده را طوری که به بقیه قارچ ها لطمه نزند از بستر جدا کرد و در سطل زباله ریخت و از سالن دور نمود. 


۲۲ - هماهنگی با سالن دار:

هماهنگی قارچ چین ها با سالن دار دارای اهمیت زیادی است. لازم است سالن دار تمام شرایط قبل از قارچ چینی را برای قارچ چین ها فراهم نماید. با توجه به اینکه قارچ چین ها، ساعات بیشتری با کیسه ها و بسترها سرو کار دارند، در صورت مشاهده آلودگی، بهم پاشیدگی خاک و موارد مشابه، لازم است مراتب را به سالن دار اطلاع دهند.


۲۳ شستشوی سالن:

 پس از پایان برداشت و انتقال تمام سبدهای  قارچ های برداشت شده به بیرون از سالن، همچنین بردن سطل های زباله و تمام وسایل قارچ چینی به بیرون  از سالن و در صورت لزوم پس از تمیز کاری لازم است سالن را شسته و خشک نماییم. آبی که برای شستن سالن استفاده می شود نباید دارای آلودگی باشد.


۲4 - آبیاری خاک پوششی:

لازم است پس از پایان کامل برداشت ، سطح بسترها یعنی سطح خاک پوششی را آبیاری کنیم و با کمی هوای آزاد سطح بستر و قارچ ها را نیمه خشک کنیم و دوباره شرایط مطلوب را از نظر دما، رطوبت و تهویه برای سالن فراهم نماییم. 


۲۵ -  نظافت بستر:

نظافت بستر یعنی جمع آوری کپک ها، آلودگی ها و جمع کردن بقایای قارچ ها و ته پایه قارچ هایی که در حین برداشت از دست افتاده اند و در بستر جا مانده اند. پس از نظافت بستر و نیز پس از تمیز کردن کف سالن و نیز انتقال زباله ها به بیرون از سالن می بایست شرایط مطلوب آب و هوایی را در سالن تأمین نمود. لازم است پس از نظافت بستر آبیاری انجام شود. 


۲۶  - ترميم خاک پوششی:

برخی مواقع با توجه به بافت خاک پوششی و کنده شدن خاک به صورت تکه ای لازم است سطح بستر خاک پوششی را ترمیم نماییم برای این کار در جایی که نظافت بستر باعث شده سطح خاک پوششی به هم بخورد لازم است خانه را ترمیم کنیم و مقداری خاک در همان نقطه از بستر اضافه نماییم. 


27 - رعایت اصول بهداشتی هنگام برداشت:

لباس و وسایل کار قارچ چین ها مثل سبد، سطل زباله، چاقو، فرچه، دستکش و غیره می بایست همیشه تمیز و ضد عفونی شده باشند از طرفی معمولا پس از چند ساعت برداشت، دست ها کثیف و آلوده می شوند. در صورت برداشت با دستکش، لازم است دستکش را عوض نمود. در غیر این صورت باید دست ها را شست چون باعث کثیف شدن قارچ های تمیز می شود.


28- جلوگیری از افتادن قارچ ها:

برای برداشت لازم است به آرامی و با حوصله این کار را انجام دهیم تا از افتادن قارچ های برداشت شده بر روی زمین جلوگیری نماییم. با افتادن قارچ ها در طول زمان خسارات مالی زیادی وارد می شود. با توجه به ارتفاع زیاد قفسه بندی معمولا قارچ هایی که از دست می افتند شکسته و خرد و کثیف می شوند.


۲۹ -  کنترل سالن برای مطمئن شدن از برداشت تمام قارچ ها:

بعضا دیده شده که قارچ چینی برخی از طبقات فراموش شده است. بنابراین لازم است در پایان برداشت یکبار دیگر همه طبقات و همه نقاط بستر را کنترل نماییم تا احیانا اگر جایی از بستر قارچ برداشت نشده وجود دارد آن را برداشت نماییم. بدیهی است قارچ های برداشت نشده تا فردا درجه دو شده و باعث گسترش آلودگی می شوند. 


۳۰- خارج شدن همه نیروها و وسایل و بستن در سالن:

لازم است در پایان برداشت قارچ های یک سالن تمام سبدها را به بیرون از سالن انتقال دهیم، تمام سطل های زباله را نیز به بیرون از سالن منتقل و از سالن خارج کنیم و پس از اطمینان از انجام نظافت بستر، ترمیم خاک پوششی، آبیاری، شستشو و روشن کردن دستگاه ها از سالن خارج شویم و در سالن را ببندیم. 

 

همراهان عزیز سپید مزرعه صحرا  اگر تا اینجا مطالب سایت ما را دنبال و مطالعه کرده اید می توانید نظرات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال نمایید و یا جهت پاسخ به سوالات خود در خصوص تولید و پرورش قارچ با مشاوران ما در شرکت سپید مزرعه صحرا تماس حاصل فرمایید.

سپاس از همراهی شما عزیزان

ارسال سریع

ارسال به تمام نقاط ایران

پرداخت آنلاین

پرداخت آنلاین و امن بانکی

خرید ارزان

قیمت پایین و کیفیت بالا

مشاوره درخرید

مشاوره رایگان تلفنی برای خرید

اعتبار بالا

همراه با سالها تجربه