سبد خرید 0
لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.
مبلغ کل: 0 تومان

سم دیازینون

نویسنده : shokripoor / تاریخ نوشته : چهارشنبه, 19 آذر 99 /

یکی از سموم و ضد عفونی کننده های سالن پرورش قارچ دکمه ای دیازینون است که به تفصیل برایتان آورده ایم با ما همراه باشید:

سالنی که جهت پرورش قارچ مورد بهره برداری قرار می گیرد احتمالا تعداد زیادی تخم لارو٬ شفیره یا حشره بالغ را در خود جای داده است که مبارزه با آنها و ضد عفونی سالن ها ارتباط مستقیم با کیفیت محصول دارد استفاده از حشره کشها و ضد عفونی کنندها قبل از شروع دوره پرورش قارچ و با توجه به دوره کارنس سموم انجام می شود. استفاده نادرست و غیر اصولی از حشره کش ها ضمن اینکه خطر آفرین است ممکن است به میزان تولید قارچ و کیفیت آن نیز آسیب بزنند. همچنین حشره کش های محدودی به دلیل درجه سمیت بالا ودوره کارنس طولانی حشره کش ها، برای سالن های پرورش قارچ مورد استفاده قرار می گیرند. بهترین موقع استفاده از سموم بعد از مرحله قفسه بندی و یک هفته مانده به شروع کار پرورش می باشد. بارعایت این زمان بندی خطری متوجه کار شما نخواهد شد.

دیازینون:

یکی از پر مصرف‌ترین سموم ارگانوفسفره بوده که با کنترل طیف وسیعی از آفات جونده و مکنده در باغات و مزارع نقش مهمی در کنترل شیمیایی آفات دارد. ديازينون يك حشره كش تماسي بسيار موثر كه براي كنترل تقريبا هر نوع حشره اي با اثر غیر سیستمیک با تاثیر تماسی و گوارشی و تنفسی می باشد این سم به صورت امولوسیون است که در آب محلول می شود و داخل مه پاش با سمپاش سمپاشی میشود تا حشرات معلق در سالن و افات جونده و مکنده را از بین ببرد.. دیازینون گرانول 10 درصد سم سازان از موثرترین و محبوب ترین سموم فرموله شده که جهت مبارزه مؤثر با کرم ساقه خوار برنج می باشد. این سم با استفاده از تجربیات شرکت سم سازان در خصوص فرموله و تولید انواع سموم دفع آفات بهداشتی و نباتی با جدیدترین متد و بروز ترین دستگاه های موجود تهیه گردیده و در بسته بندی های مختلف در اختیار سالنداران و کشاورزان عزیز قرار می گیرد. این آفت کش در بازار با نامهای تجاری بازودین Basudin EC , WP , O , D , G , TC , SC و دیاکاپ Diacap SC30% وجود دارد. لازم به ذکر است فاصله اخرین سمپاشی تا برداشت محصول نباید کمتر از 10 روز باشد.

 

طریقه مصرف:

ابتدا سالن پرورش قارچ را باید آب گرفت تا جایی که تمام سطح سالن پروش قارچ را حداقل 3 سانتیمتر آب بپوشاند. سپس ورود و خروج آب را بسته و سم لازم را با توجه به مقدار توصیه شده به دو قسمت تقسیم نموده و ابتدا قسمت اول را در تمام سطح سالن پرورش قارچ پاشیده، سپس قسمت دوم را همانند قسمت اول در سطح سالن پرورش قارچ  یا مزرعه پخش نمایید. اگر در قسمت اول سم به تمام سالن یا مزرعه نرسیده است با بخش دوم باید یکنواختی پاشش را تکمیل نمود یا در لکه های آلوده سم بیشتری پاشید. پس از سمپاشی تا 72 ساعت از خروج آب از مزرعه جلوگیری نموده و همچنین در صورت کاهش آب، به آرامی آب وارد مزرعه شود. باید توجه داشت که اگر از این سم برای ضد عفونی بذور و ریشه نهال ها استفاده ‌شود، در رشد جوانه ها ایجاد اختلال خواهد نمود. دوام سم در خاک 12 تا 14 هفته است زیرا به شدت جذب کلوئیدهای خاک می‌شود، بطورکلی در مدت 3-2 هفته اول بیش از 50 در صد آن تجزیه می‌شود. سمیت آن از راه جذب پوستی بسیار زیاد است. جذب پوستی آن ایجاد مسمومیت حاد و مزمن می‌کند. برای ماهیها، زنبور عسل و سایر حشرات مفید خطرناک است.

 

نحوه اثر:

دیازینون گرانول سم سازان غیر سیستمیک بوده و نحوه تاثیر آن به صورت تماسی، گوارشی و تنفسی می باشد. دیازینون با ممانعت از فعالیت آنزیم کولین استراز خون در سیستم اعصاب مرکزی حشرات، موجب مرگ آنها می گردد. این حشره‌کش از طریق پوست بدن نیز جذب می‌شود بنابراین از تماس با پوست باید جلوگیری شود.

 

مدیریت کاربرد حشره کش:

این سم دارای اثر ضربه ای و دوام طولانی می باشد و می تواند طیف وسیعی از آفات جونده و مکنده را کنترل نماید. اختلاط این سم با ترکیبات مس ممنوع بوده و بهترین زمان مصرف براساس نظر کارشناس گیاه پزشکی منطقه و رعایت پیش آگاهی می باشد.

 

میزان سمیت:

سمیت خوراکی ( LD50 ) برای موش صحرایی 1250 گرم بر کیلو گرم می باشد. این سم برای ابزیان سمیت متوسطی دارد. برای پرندگان فوق العاده خطرناک و برای زنبور عسل بسیار خطرناک می باشد.

 

علائم مسمومیت:

سردرد، سرگیجه، اسهال، بی‌حسی و اختلال در بینائی.

 

پادزهر:

سولفات آتروپین – توکزوگونین

 

برای اطلاع ازسم های موجود ودوره کارنس سموم و مشاوره برای استفاده بهینه از سموم با کارشناسان ما در (شرکت سپید مزرعه صحرا بزرگترین شرکت پرورش قارچ دکمه ای در شرق کشور) تماس حاصل فرمایید.

 

جهت آگاهی از هزینه پرورش قارچ اینجا کلیک کنید.

جهت آگاهی از درآمد پرورش قارچ اینجا کلیک کنید.                                                                       

جهت خرید تجهیزات پرورش قارچ اینجا کلیک کنید. 

شرکت سپید مزرعه صحرا بزرگترین شرکت پرورش قارچ دکمه ای و اجرای تخصصی سالن قارچ در شرق کشور 

 

ارسال سریع

ارسال به تمام نقاط ایران

پرداخت آنلاین

پرداخت آنلاین و امن بانکی

خرید ارزان

قیمت پایین و کیفیت بالا

مشاوره درخرید

مشاوره رایگان تلفنی برای خرید

اعتبار بالا

همراه با سالها تجربه