سبد خرید 0
لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.
مبلغ کل: 0 تومان

ترموستات

نویسنده : shokripoor / تاریخ نوشته : چهارشنبه, 26 آذر 99 /

 

با معرفی یکی دیگر از تجهیزات سالن پرورش قارچ دکمه ای در خدمت شما همراهان عزیز هستیم.

با ما ( بزرگترین شرکت پرورش قارچ دکمه ای در شرق کشور) همراه باشید: 

ترموستات 

ترموستات

وسیله‌ای برای نگه داشتن دما در یک حد خاص و جلوگیری از بروز نوسان در آن است. با ترموستات می توان هیتر و دستگاه‌های خنک کننده را در زمان مناسب به‌طور خودکار روشن و خاموش کرد. 

ترموستات قابلیت وصل شدن به بخاری گازی در فصل سرما و وصل شدن به هواکش یا دستگاه خنک کننده در فصل گرما را دارد.بدین صورت که در فصل سرما اگر دما زیاد شد شعله بخاری گازی را کم و اگر دما پایین آمد شعله بخاری گازی را زیاد میکند. دارای ۲ ترمینال برای برق ۲۲۰ ولت و ۲ترمینال برای اتصال به دستگاه خنک کننده مانند هواکش می باشد.یک ترمینال سبز جداگانه نیز برای اتصال به شیر گازی تعبیه شده است. این دستگاه به همراه شیر گازی ارائه میشود. خروجی هواکش ۲۲۰ ولت می باشد. در فصل گرما میتوانید از خروجی هواکش استفاده کنید و در زمستان از خروجی بخاری گازی. این دستگاه دارای ۲تنطیم دمایی می باشد یعنی یک تنطیم بالا و یک تنطیم پایین. نمایشگر وسط نیز دمای فعلی را نشان می دهد. برای مثال میتوانید دستگاه را طوری تنظیم کنید که اگر هوا سرد شد و به کمتر از ۲۲ درجه رسید بخاری روشن و اگر دما بالا رفت و به بیشتر از ۲۶ درحه رسید بخاری خاموش شود:  

این دماسنج دارای یک سنسور دقیق با سیم ۴ متری می باشد.

این دستگاه شمعک بخاری را خاموش نمیکند و کاملا قابل اطمینان میباشد.

شیر برقی این دستگاه دارای ایمنی بوده و کاملا قابل اطمینان است.

قابلیت جالب این دستگاه امکان اتصال به باتری میباشد تا در نبود برق نیز به کار خود ادامه دهد.

دستگاه دارای آلارم در صورت خرابی سنسور میباشد.

تغییرات ورژن جدید V2.1 :

-ارتقاء و تغییرات داخلی در خروجی شیربرقی با توجه به برخی اشکالات بوجود آمده در طول مدت زیاد

اهمیت تهویه سالن پرورش قارچ و نحوه اجرای آن

تهویه یکی از عوامل اساسی در  سالن های پرورش قارچ دکمه ای می باشد، زیرا در سالن های پرورشی بخصوص در حالت صنعتی مانند پرورش قارچ دکمه ای در سطح انبوه تهویه اهمیت خود را نشان می دهد، بنابراین عمل تهویه علاوه بر تعویض هوای سالن و کمک به ورود اکسیژن تازه در کاهش  دی اکسید کربن و رطوبت نیز تاثیر به سزایی دارد.

 در سالن های پرورش قارچ به منظور افزایش میزان راندمان، فرایند تهویه هوا به صورت عرضی صورت می گیرد و هیتر هایی در مقابل فن های دمنده هوا قرار گرفته و در آن طرف سالن نیز یعنی قسمت رو به رویی فن های مکنده هوا قرار گرفته اند. به منظور بهره مندی از حداکثر توان هیتر ها و فن ها هم چنین جلوگیری از بروز بیماری های احتمالی کلیه درز ها و سوراخ هایی که احتمال ورود هوای سرد از آنها وجود دارد باید گرفته شود. قابل توجه است که این سوراخ ها هم در فصل تابستان و هم در فصل زمستان مشکل ساز هستند زیرا در فصل تابستان خود راهی برای ورود حشرات و موجودات موذی به داخل سالن پرورش می شوند که این موجودات باعث انتقال بیماری هستند.

خوشبختانه با اختراع وسیله ای بنام ترموستات دمای سالن را می توان در حد ثابتی نگه داشت. ترموستات های متصل به فن ها و هیتر ها میتوانند زمان شروع به کار و توقف آنها را مدیریت نمایند، طوریکه در صورت تجاوز دمای محیط سالن از 30 درجه سانتی گراد هیتر ها متوقف خواهند شد و فن ها تا رسیدن دما به حد مطلوب مانند 24 درجه همچنان به عملکرد خود ادامه خواهند داد، برعکس این عمل نیز زمانی اتفاق می افتد که دما به حداقل خود مثلا 18 درجه سانتی گراد برسد و هیتر ها و فن ها شروع به کار خواهند نمایند، بدین ترتیب می توان میزان راندمان گله را به صورت قابل توجهی افزایش داد. 

جهت آگاهی از هزینه پرورش قارچ اینجا کلیک کنید.

جهت آگاهی از درآمد پرورش قارچ اینجا کلیک کنید.                                                                       

جهت خرید تجهیزات پرورش قارچ اینجا کلیک کنید. 

شرکت سپید مزرعه صحرا بزرگترین شرکت پرورش قارچ دکمه ای و اجرای تخصصی سالن قارچ در شرق کشور 

ارسال سریع

ارسال به تمام نقاط ایران

پرداخت آنلاین

پرداخت آنلاین و امن بانکی

خرید ارزان

قیمت پایین و کیفیت بالا

مشاوره درخرید

مشاوره رایگان تلفنی برای خرید

اعتبار بالا

همراه با سالها تجربه