سبد خرید 0
لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.
مبلغ کل: 0 تومان

سه مرحله اساسی در پرورش قارچ دکمه ای سفید|قسمت اول

نویسنده : عبدی / تاریخ نوشته : دوشنبه, 01 اردیبهشت 99 /

 

پرورش قارچ دکمه ای سفید نوعی پرورش قارچ عالی برای مبتدیان است زیرا اسپورهای آنها به سرعت و به راحتی رشد می کنند. از آنجا که می توان پرورش قارچ دکمه ای را در خانه انجام  داد ، در هر زمان از سال می توانید آنها را کاشت کنید. برای رشد قارچ دکمه ، تمام آنچه شما نیاز دارید تجهیزات مناسب و کمی صبر است. در این مقاله با سه مرحله اساسی در پرورش قارچ دکمه ای اشنا می شویم

مرحله اول:تنظیم کیت های پرورش قارچ دکمه ای

 1-خرید کیت:اگر برای اولین بار است که میخواهید قارچ پرورش دهید ، خرید یک کیت مهم است. کیت های قارچ معمولاً کلیه موادی را که برای کاشت و رشد و پرورش قارچ دکمه ای به آن نیاز دارید ، دارند و برای مبتدیان عالی هستند. آنها معمولاً حاوی کود ، بستر ، میلسوم و یک بطری اسپری برای آبیاری قارچ ها هستند.

مرحله اول پرورش قارچ دکمه ای سفید

2-مخلوطی مساوی  ازکمپوست قارچ و کود تهیه کنید. قارچ های دکمه ای به یک محیط در حال رشد نیاز دارند که حاوی مقدار زیادی ازت است. کمپوست قارچ و کود اسب یا گاو را اماده کنید.

اگر قصد پرورش قارچ ها ی زیادی  را دارید ، می توانید این مخلوط را در یک سطل بزرگ درست کرده و پس از استفاده  ، سرسظل را بپوشانید. در غیر این صورت ، فقط به اندازه لازم برای پر کردن یک کیت یا جعبه پرورش قارچ مخلوط کنید.

ترکیب کود و کمپوست قارچ بوی زیادی  ایجاد می کند ، بنابراین آن را در یک منطقه باز یا با تهویه مناسب قرار دهید.

مرحله دوم پرورش قارچ دکمه ای سفی

3-کیت ها  در حدود 15 سانتی متر از مخلوط پر کنید. مخلوط را با دقت داخل کیتها بریزید ، حداقل 1 اینچ (2.5 سانتی متر) فضای در بالای کیت بگذارد. اطمینان حاصل کنید که خاک یک سطح است و به طور مساوی در کیت پخش شده است.

در پرورش قارچ های دکمه ای سفیدتخم ریزی در کمپوست گرم به خوبی انجام می شود ، بنابراین هنگام قرار دادن آن در کیت نگران نباشید اگر کمپوست هنوز گرم است.

مرحله سوم پرورش قارچ دکمه ای سفی

مرحله دوم:پرورش میلسوم

1-اسپورهای آماده برای پرورش قارچ دکمه ای خرید کنید. برای رشد آسان قارچ ها ، اسپورهایی را که قبلاً "تلقیح شده" بوده یا با یک بستر مانند خاک ، یونجه یا خاک اره مخلوط شده خریداری کنید. قارچ های دکمه ای از طریق خرده فروشان بسیار متداول و در دسترس هستند.

تخم را از یک پرورش دهنده قارچ با تجربه خریداری کنید. این تخم ها بیشتر احتمال تولید قارچ را دارند. شرکت سپسد مزرعه صحرا در تمامی مراحل در خدمت شما می باشد.

پرورش قارچ دکمه ای سفید

2-اسپورها را در بالای کمپوست با آب پخش کنید. از آنجا که تخم ریزی از قبل تحت درمان است ، می توانید آن را مستقیماً در بالای مخلوط کمپوست بکارید. سعی کنید یک لایه یکدست در زیر بستر ایجاد کنید تا قارچ ها در تمام قسمت های خاک رشد کنند.

قارچ ها دوست دارند در محیط مرطوب رشد کنند ، بنابراین حتی اگر کود و کمپوست مرطوب باشد ، کیت را کاملا با آب اسپری کنید.

3-کیت را روی یک گرمکن قرار دهید تا درجه حرارت تا 70 درجه فارنهایت (21 درجه سانتیگراد) بالا رود.. یک دماسنج را در خاک قرار دهید تا دمای آن هنگام افزایش دما کنترل شود.

از گرم کردن خاک در دمای بالاتر از 70 درجه فارنهایت (21 درجه سانتیگراد) خودداری کنید زیرا می تواند اسپورها را قبل از رشد آنها از بین ببرد.

4-کیت ها را به یک اتاق تاریک منتقل کنید و 2 بار در روز با آب اسپری کنید. پرورش قارچ دکمه ای در یک مکان تاریک مانند یک انبار ریشه ، زیرزمین ، گاراژ یا حتی کمد بهترین رشد خواهد داشت. در طول روز دما و رطوبت خاک را بررسی کنید تا مطمئن شوید که گرم یا خشک نیست. 2 بار در روز خاک را با آب اسپری کنید.

5-اگر خاک اغلب گرم است ، سعی کنید درجه حرارت پد گرم کردن را پایین بیاورید و به دماسنج توجه کنید.

بعد از 3-4 هفته ، قسمت بالای خاک با ریشه های ریز و سفید پوشیده می شود ، به نام میسلیوم. هنگامی که خاک کاملاً پوشانده شود ، دما را پایین می آورید تا شرایط رشد اولین قارچ ها را فراهم کنید.

در بعضی از مناطق کیت ممکن است زود میسلیوم تشکیل شود ، در حالی که برخی دیگر یک ماه کامل طول می کشد. در طول فرایند صبور باشید و صبر کنید تا کلنی کاملاً شکل بگیرد تا گرما کم شود.

پرورش قارچ دکمه ای سفید

مرحله سوم پرورش قارچ دکمه ای را در مقاله بعدی بخوانید.

 

جهت آشنایی با مراحل تولید و پرورش قارچ اینجا کلیک کنید.

جهت آگاهی از هزینه پرورش قارچ اینجا کلیک کنید.

جهت آگاهی از درآمد پرورش قارچ اینجا کلیک کنید.                                                                       

جهت خرید تجهیزات پرورش قارچ اینجا کلیک کنید. 

شرکت سپید مزرعه صحرا بزرگترین شرکت پرورش قارچ دکمه ای و اجرای تخصصی سالن قارچ در شرق کشور 

 

ارسال سریع

ارسال به تمام نقاط ایران

پرداخت آنلاین

پرداخت آنلاین و امن بانکی

خرید ارزان

قیمت پایین و کیفیت بالا

مشاوره درخرید

مشاوره رایگان تلفنی برای خرید

اعتبار بالا

همراه با سالها تجربه