سبد خرید 0
لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.
مبلغ کل: 0 تومان

روش های نگهداری قارچ |چگونه قارچ ها را در مدت طولانی تر نگهداری کنیم

نویسنده : عبدی / تاریخ نوشته : چهارشنبه, 14 خرداد 99 /

 

 نگهداری قارچ یکی نسبت به سبزیجات بسیار ستخت است زیرا  قارچ ها به سرعت می توانند رطوبت زیادی را جذب کرده و موجب می شود که در زمان کوتاهی خراب شوند. در این مقاله روش هایی در خصوص نگهداری قارچ برای عمر بیشتر آنها ارائه شده است. این روش ها شامل:

1- . نگهداری قارچ ها در بسته بندی

2-نگهداری قارچ  در کیسه های  یلاستیکی یا کاغذی

3-نگهداری قارچ در فریزر

 

الف)حفظ و نگهداری قارچ در بسته بندی

حفظ و نگهداری قارچ در بسته بندی

1-قارچ ها را در بسته بندی اصلی آنها نگه دارید:اگر نمی خواهید بلافاصله از آنها استفاده کنید ، اشکالی ندارد که آنها را در بسته بندی مقوایی و بسته بندی پلاستیکی اصلی خود بگذارید. بسته بندی پلاستیکی معمولاً دارای سوراخ هایی است که باعث می شود رطوبت اضافی بدون خشک شدن قارچ ها از بین بروند. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

محکم کردن  درب بسته بندی

2- محکم کردن و بسته درب بسته بندی: زمانی که به قارچ احتیاج دارید بهتر است که کوچکترین انها را از داخل بسته بندی انتخاب کنید. و برای نگهداری قارچ در طولانی مدت درب بسته بندی را محکم کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نگهداری قارچ در یخچال

3-قارچ ها در یخچال بگذارید: بعد از خریداری قارچ آنها را همراه با بسته بندی در یخچال قرار دهید. قرار دادن قارچهای تازه همراه با بسته بندی در یخچال به نگهداری قارچ ها در طولانی مدت کمک می کند و موجب عدم فاسد شدن آنها در کوتاه مدت می شود. با این تکنیک تا یک هفته میتوان قارچ ها را تازه نگه داشت.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ب)استفاده از کیسه کاغذی

نگهداری قارچ در کیسه کاغذی

1-قارچ ها را درون کیسه های  کاغذی قرار دهید:اگر نمی خواهید قارچ های  تازه  در بسته بندی اصلی خود باشند، می توانید آنها را در یک کیسه کاغذی نگهداری کنید. اندازه  کیسه کاغذی برای نگهداری قارچ  به تعداد قارچ ها متفاوت است اما کیسه های کاغذ قهوه ای رنگ معمولاً بهترین انتخاب هستند .همچنین برای نگهداری قارچ در طولانی مدت می توانیم آنها در کاغذهای مرطوب بپیچانیم و درون کیسه کاغذی بگذاریم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کیسه کاغذی نگهداری قارچ

2-سرکیسه کاغذی  را باز بگذارید: بالایکیسه کاغذی نگهداری قارچ را نبندید. باز نگهداشتن در موجب می شود که رطوبت متعادل باشد و زیادی رطوبت به قارچ اسیب نزند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3-کیسه کاغذی را در یخچال بگذرید:شما می توانید کیسه کاغذی قارچ را در یخچال خود ، برای جلوگیری از ورود عطر و طعم مواد غذایی دیگر به قارچ می توانید آنها را در پایین ترین قسمت یخپال قرار دهید . با استفاده از این روش می توانید قارچ های خود را  یک هفته تا 10 روز تازه نگه دارید.

 

ج)نگهداری قارچ در فریزر

پختن قارچ

1-ابتدا قارچ ها را تمیز کنید: اگر قصد ندارید ظرف یک هفته از قارچ تازه استفاده کنید می توانید برای حفظ و نگهداری قارچ ها با استفاده از فریزر و یخ زدن آنها را حفظ کرد. با آبکشی قارچ ها در زیر آب شروع کنید و بگذارید در هوای آزاد خشک شود.برای گرفتن آب اضافی می توانید آنها را روی کاغذ یا حوله  پخش کنید.

2-با حوله قارچ ها را بپوشانید: هنگامی که قارچ ها نسبتاً خشک شدند ، آنها را با یک حوله کاغذی یا پارچه خشک بپوشانید. این کار باعث می شود برخی از گرد و غبارهای سرسخت تر از آنها خارج شود.

3-قارچ ها را خرد کرده و سرخ کنید. قبل از اینکه آنها را سرخ کنید قارچ های خود را به قطعات  کوچک تکه تکه کنید. استفاده از برش تخم مرغی شکل می تواند تکه هایی یکنواخت را ایجاد کند. آنها را در یک یا دو قاشق غذاخوری روغن زیتون با مقداری نمک و فلفل سرخ کنید تا مزه دار شوند.

4-بگذارید قارچ ها خنک شوند. پس از اتمام پختن قارچ ، بگذارید قبل از قرار دادن در فریزر بگذارید آنها سرد شوند.آنها را در یک کیسه با درب فشاری قرار دهید و بگذارید سرد شود.

5-کیسه ی پلاستیک را در فریز قرار دهید:. پس از خنک شدن قارچ ها ، آنها را در کیسه های پلاستیکی قابل نگهداری بریزید و آنها را منجمد کنید.پخت و پز قبل از انجماد آنها مانع از جذب رطوبت زیاد هنگام یخ زدگی می شود.

 

 

 

 

 

نگهداری قارچ در فریزر

نکته

نگهداری در یک کیسه کاغذی می تواند باعث کوچکتر شدن آنها شود اما به آنها آسیب نمی رساند و هنوز هم می توانید از آنها برای پخت و پز استفاده کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جهت آگاهی از هزینه پرورش قارچ اینجا کلیک کنید.

جهت آگاهی از درآمد پرورش قارچ اینجا کلیک کنید.                                                                       

جهت خرید تجهیزات پرورش قارچ اینجا کلیک کنید. 

شرکت سپید مزرعه صحرا بزرگترین شرکت پرورش قارچ دکمه ای و اجرای تخصصی سالن قارچ در شرق کشور 

 

ارسال سریع

ارسال به تمام نقاط ایران

پرداخت آنلاین

پرداخت آنلاین و امن بانکی

خرید ارزان

قیمت پایین و کیفیت بالا

مشاوره درخرید

مشاوره رایگان تلفنی برای خرید

اعتبار بالا

همراه با سالها تجربه