سبد خرید 0
لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.
مبلغ کل: 0 تومان

هزینه راه اندازی سالن پرورش قارچ

نویسنده : عبدی / تاریخ نوشته : سه شنبه, 03 تیر 99 /

"قارچ" یکی از غذاهایی است که سالها توسط مصرف کنندگان ایرانی در بازار ایران مصرف نشده است ، اما اکنون می توان آن را به عنوان غذای اصلی قلمداد کرد و در سالهای اخیر تولید و پرورش قارچ ،یکی از موارد سود آور است.

 

هزینه راه اندازی سالن پرورش قارچ

ابتدا باید هزینه ها را بر اساس سطح زیر کشت محاسبه کنید ، این هزینه ها  چقدر است.اگر مبتدی هستید باید در مرحله اول اطلاعات تخصصی خود را افزایش دهید و اگر درمورد آن اطلاعاتی ندارید با هیچ عنوانی برای بازاریابی در ایران شروع نکنید. از هر کارگاه خانگی می توان برای رشد قارچ استفاده کرد ، اما اگر به عنوان کار دائمی به آن  نگاه کنید ، باید یک سری نکات را برای یک رقابت موفق در بازار ایران دنبال کنید.یک سالن پرورش قارچ استاندارد باید شش متر عرض و 18 متر طول داشته باشد ، اما این ابعاد می تواند در کارگاه های خانگی کوچکتر باشد. دیوارها و درهای سالن شما باید عایق بندی شود و می توانید از حداکثر فضای لازم برای نگهداری سالن و استفاده از آن تا پنج طبقه استفاده کنید. فاصله هر طبقه باید حداقل 60 سانتی متر باشد که قفسه ها باید از جنس فلز با مشخصات فولاد و پروفیل های آلومینیوم و استنلس استیل در استانداردهای بین المللی باشند. تقریباً برای 100 متر هزینه این قفسه ها در حدود 3 میلیون تا 4 میلیون تومان است.

مواد اولیه برای این کار کمپوست قارچ است که البته شما می توانید خود را در این کارگاه کمپوست تولید کنید ، اما تولید آن در کارگاه های کوچک سودآور نیست و خرید از کارخانه های تولید کمپوست در بازار ایران مقرون به صرفه است. قیمت هر کیلو کمپوست در حال حاظر متغیر است و با یک ضرب ساده می توان کمپوست را اندازه گیری کرد. بخش دوم مواد اولیه خاک پوشششی است که بر اساس متر مکعب است که در هر متر مربع از 235 هزار تا 500 هزار تومان استفاده می شود که بهتر است خاک آن را بپوشاند. برای یک سالن پرورش قارچ 100 متری ، حدود ده تن کمپوست مورد نیاز است که حدود 15 میلیون و 500 هزار تومان است. نزدیک به شش متر مکعب خاک لازم است که حدود 1200000 تومان قیمت دارد. البته هزینه اجاره یا خرید یک سالن جداگانه برای بازاریابی در ایران باید در نظر گرفته شود.

صعنت پرورش قارچ

می توانید سالی پنج بار قارچ برداشت کنید

قارچ به صورت دوره ای برداشت می شود و هر دوره حدود دو ماه است. ابتدا کمپوست قارچ را درون قفسه ها ریخته و تا حدود ساعت 13 تا 15 صبر کنید. خاک ها باید از آب اشباع شده و از عاری از باکتری و پاستوریزه باشند. خاک را تا عمق پنج تا شش سانتی متر کاملاً یکنواخت روی تخت کمپوست نرم شده قرار دهید. دمای سالن باید 26 و رطوبت بین 88 تا 98 درصد متغیر باشد. بعد چهار روز، وارد مرحله شخم می شوید.  بعد ازشخم زدن بعد از چند روز هوادهی شروع می شود و حدود 10 روز طول می کشد تا قارچ کوچک رشد کند

قارچهایی که تشکیل می شوند ابتدا کاملا ابیاری شوند، سپس برداشت می شوند. البته تا پنج برابر می توان قارچ برداشت کرد اما دو مورد آخر اقتصادی نیست. بنابراین ، معمولاً بعد از دو سه  دوره ، سالن را تخلیه می کنیم و کمپوست جدید می آورند. شما می توانید هر دوره قارچ را حدود 2 تن و 700 کیلوگرم انتخاب کنید. اگر همه شرایط مساعد باشد ، می توانید در هر بازه زمانی از بازاریابی قارچ در ایران حدود 8میلیون تومان از این سالن 100 متری درآمد کسب کنید.


بازار قارچ در نوسان است

 مدیریت در زمینه کشاورزی و به خصوص در صنعت پرورش قارچ یک مشکل جدی دارد. بعضی اوقات قارچ های زیادی در بازار ایران وجود دارد که همه آنها می توانند در زیرزمین منزل شما پرورش داده شوند که ممکن است به صنعت قارچ شما آسیب برساند و مواقعی وجود دارد که مشتری های زیادی در بازار ایران وجود دارند که به اندازه کافی قارچ در دسترس نیست. نوسانات بازار قارچ در ایران زیاد است و این خطر باعث افزایش ریسک در کار شما می شود و از آنجایی که تاریخ انقضا قارچ طولانی نیست ، نمی توان به عنوان صادرات خارج از ایران به بازار جهانی فکر کرد.

 

جهت آگاهی از هزینه پرورش قارچ اینجا کلیک کنید.

جهت آگاهی از درآمد پرورش قارچ اینجا کلیک کنید.                                                                       

جهت خرید تجهیزات پرورش قارچ اینجا کلیک کنید. 

شرکت سپید مزرعه صحرا بزرگترین شرکت پرورش قارچ دکمه ای و اجرای تخصصی سالن قارچ در شرق کشور 

 

ارسال سریع

ارسال به تمام نقاط ایران

پرداخت آنلاین

پرداخت آنلاین و امن بانکی

خرید ارزان

قیمت پایین و کیفیت بالا

مشاوره درخرید

مشاوره رایگان تلفنی برای خرید

اعتبار بالا

همراه با سالها تجربه